Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Czy znasz swój prawdziwy znak zodiaku?Tradycyjna astrologia opiera się na 12 powszechnie znanych znakach zodiaku. Całkiem możliwe jednak, że ten podział jest już... nieaktualny!

Zodiak jest nierozerwalnie powiązany z podziałem ekliptyki - czyli drogi, po której pozornie porusza się Słońce obserwowane z Ziemi - na 12 różnych części. Już od tysiącleci ludzie próbowali jakoś "oswoić" niebo, toteż kształtom w które układają się gwiazdozbiory nadano nazwy.

Kiedy Słońce 2000 lat temu "wchodziło" w dany układ gwiazd oznaczało to, że rozpoczyna się okres obowiązywania nowego znaku zodiaku.

Początkiem "roku zodiakalnego" był moment równonocy wiosennej, gdy nasza gwiazda osiągała konstelację Barana. Cały rok podzielono zatem na 12 stosunkowo równych części - począwszy od tej chwili - które miały odpowiadać drodze Słońca poprzez kolejne gwiazdozbiory. Podział ten wydawał się biorąc pod uwagę stan ówczesnej wiedzy całkiem naturalny.

Tymczasem od 2 tysięcy lat wiele sie zmieniło. Dziś w tym samym dniu Słońce znajduje sie w gwiazdozbiorze Ryb, a za okolo 600 lat pierwszego dnia wiosny obowiązywać będzie znak Wodnika. Jak widać więc drogi współczesnej astrologii i astronomii niestety się rozeszły. Tradycyjnie obowiązujące daty rozpoczęcia poszczególnych znaków nie mają już swojego odzwierciedlenia w rzeczywistej drodze Słońca po rozgwieżdżonym niebie. Dlatego właśnie współcześni astrologowie skłaniają się ku dodaniu do powszechnie znanego Zodiaku jeszcze jednego, trzynastego znaku: Wężownika.

W takim układzie znaki miałyby dokładnie odpowiadać obecności Słońca w jednym z trzynastu widocznych na naszym niebie gwiazdozbiorów.

Poniżej znajdziesz daty przypisane do poszczególnych "nowych" znaków. Może okazać się, że choć całe życie wydawało Ci się, że jesteś astrologiczną wagą, to w rzeczywistości jesteś... skorpionem.

Ryby 12 marca - 18 kwietnia
Baran 19 kwietnia - 13 maja
Byk 14 maja - 19 czerwca
Bliźnięta 20 czerwca - 20 lipca
Rak 21 lipca - 9 sierpnia
Lew 10 sierpnia - 15 września
Panna 16 września - 30 października
Waga 31 października - 22 listopada
Skorpion 23 listopada - 29 listopada
Wężownik 30 listopada - 17 grudnia
Strzelec 18 grudnia - 18 stycznia
Koziorożec 19 stycznia - 15 lutego
Wodnik 16 lutego - 11 marca.

Zgodnie z powyższym spisem obowiązuję nowy znak, czyli "Wężownik". Historycznie utożsamiany jest z Asklepiosem, synem boskiego Apollina z mitologii greckiej, który potrafił wskrzeszać zmarłych. Namówiony przez wściekłego Hadesa Zeus raził go piorunem wysyłając w niebo. W ten sposób Asklepios stał się gwiazdozbiorem Wężownika.

Osoby urodzone w tym znaku potrzebują ciszy i spokoju, mają artystyczne dusze i rozwiniętą potrzebę pogłębiania wiedzy. Wężowniki są wrażliwymi samotnikami. Przyciągają szczęście w konkursach i loteriach. Są introwertykami, ale ich inteligencja i specyficzny styl życia budzą często zazdrość i niechęć otoczenia, dlatego miewają wielu ukrytych wrogów.

Na koniec ciekawostka - chociaż o "rewolucji" w układzie znaków zodiaku zrobilo się głośno dopiero w ostatnich dniach, to w rzeczywistości ten podział znany jest od... tysiącleci. Uznaje go "od zawsze" astrologia Wschodu, podczas gdy zachodnia - w ramach której tradycyjnie się poruszamy - pozostała wierna staremu 12-znakowemu podziałowi.


system komentarzy zapewnia Disqus