Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Jak ważny jest wybór imienia dla dziecka?Imię, to coś, co towarzyszy nam przez całe życie. Nadawane przez rodziców w pewnym stopniu determinuje naszą teraźniejszość i przyszłość.

Większość z nas pamięta z dzieciństwa, jak różne przezwiska nadawaliśmy naszym kolegom i koleżankom. Często związane z wyglądem, czy zachowaniem, ale też równie często z imieniem. A jeśli nawet nie, to przecież mieliśmy swoje sympatie i antypatie na... imieniu własnie oparte. Chociaż być może nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy.

Duża część ludzi nawet w dorosłym życiu mniej lub bardziej świadomie określa innych właśnie na podstawie noszonego imienia. Czy ma to swoje uzasadnienie? Czy imię wpływa na to, kim jesteśmy?

Najczęściej nadając imiona dzieciom kierujemy się jedną z dwóch podstawowych zasad - albo po prostu własnymi preferencjami dotyczącymi tego, jakie imiona nam się podobają, a jakie nie, albo też przeświadczeniem, że dziecko powinno wyróżniać się imieniem rzadkim, oryginalnym lub obcobrzmiącym.

Na oba te sposoby mającym olbrzymi wpływ czynnikiem jest jednak moda, przeważnie kształtowana przez telewizję, a szczególnie popularne seriale. Dlatego trudno się dziwić, że w zeszłym roku wśród dziewczynek królowały Julki, a wśród chłopców najwięcej było Jakubów.

W rodzinach chrześcijańskich panuje przekonanie, że pierwsze imię dziecka powinno być imieniem biblijnym, a jeszcze lepiej, gdy dodatkowo jest na przykład imieniem "po babci" lub "po dziadku".

Warto wspomnieć, że imiona biblijne mają swoje znaczenia i - w tej świętej dla milionów ludzi księdze, w szczególności w Starym Testamencie - znaczenia te są bardzo silnie podkreślane.

Podczas wybierania imienia dla dzieci można też kierować się numerologią. Ta starożytna nauka potrafi określić na podstawie liczbowej wartości imienia tak zwaną "wibrację numerologiczną", która wpływa na charakter - a wraz z datą urodzenia - także na całą przyszłość dziecka.

Niezależnie od tego, w co się wierzy, warto jednak zapoznać się po prostu ze znaczeniami i pochodzeniem poszczególnych imion. Dla jednych będzie to magia, która pomoże dziecku przejść przez życie, dla innych zwykła zabawa.

Dla wszystkich natomiast ciekawa i wciągająca lektura.


system komentarzy zapewnia Disqus