Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Klaudiusz

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia łacińskiego utworzone od męskiej formy nomen gentilicium Claudius. Ród Klaudiuszów (gens Claudia) był jednym z najbardziej rozgałązionych rodów w Rzymie. Należeli do niego m. in. patrycjuszowscy Apii oraz plebejscy Marcelli. Nazwa rodu pochodzi od miasta Clausus, skąd wywodził się ród Klaudiuszów. W Polsce imię to występuje niesłychanie rzadko.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Klaudiusz to mężczyzna prawdomówny, uczciwy, przyjaźnie nastawiony do świata. Jest trochę niepewny siebie i bardzo wrażliwy na niepowodzenia. Oddany swojej rodzinie, którą bardzo kocha. Posiada wyobraźnię twórczą, dlatego może odnieść sukces w świecie mody lub muzyki.

Znaczenie imienia Klaudiusz

Patron: KLAUDIUSZ LA COLOMBIERE Urodził się 2 lutego 1641 roku w Saint-Symphorien d?Ozon w Delfinacie jako syn licznej rodziny, która wydała szereg powołań zakonnych. Studiował w Lyonie w kolegiach jezuickich. Ukończywszy 18 lat, wstąpił w Avignonie do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego. Tam też następnie przeszedł kurs filozofii, po czym nauczał w miejscowym kolegium gramatyki i literatury. Studia teologiczne odbywał w Paryżu (1666-1670), będąc równocześnie korepetytorem synów ministra Colberta. Wróciwszy do Lyonu, był równocześnie profesorem retoryki, ojcem duchownym konwiktorów i kaznodzieją. W 1674 r. odbył tzw. trzecią probację. Po jej ukończeniu został bezzwłocznie przełożonym domu w Parayle-Monial. Przybył tam w samą porę: wokół zjawisk, których doznawała siostra Małgorzata Maria z tamtejszego klasztoru wizytek, powstawały właśnie niepokoje i pomawiania o iluzje. Będąc równocześnie nadzwyczajnym spowiednikiem wymienionego domu zakonnego, Klaudiusz zdecydowanie rozstrzygnął wątpliwości, i w gruntownych cnotach zakonnicy, przede wszystkim w jej niekłamanej pokorze oraz posłuszeństwie, dostrzegł kryteria prawdziwości jej objawień. Niebawem sam stał się ich powiernikiem, a nawet przedmiotem. We wrześniu 1676 r. wezwano go na nowe stanowisko, które miało stać się jego Kalwarią. Zostawszy kapelanem i kaznodzieją księżny Yorku, Beatryczy d?Esté, Klaudiusz zmuszony był zamieszkać w jej londyńskim pałacu, w którym otoczyła go atmosfera podejrzeń i niechęci. Mimo to udało mu się dokonać kilku nawróceń z anglikanizmu. Zadenuncjowany przez Francuza-apostatę w listopadzie 1678 r., a więc w czasie, gdy ścigano rzekomych sprawców urojonego spisku, Klaudiusz został aresztowany i wtrącony do kazamat ponurego więzienia Kings? Bench. Przesiedział tam 5 tygodni, ale ten czas wystarczył, by zrujnować do reszty jego nadwątlone zdrowie. Wydalony z Anglii, wrócił do kraju z postępującymi suchotami. Przez jakiś czas jeszcze był duchowym kierownikiem kleryków. Wyczerpany chorobą, w sierpniu 1681 r. Klaudiusz wyjechał do Paray-le-Monial, gdzie wkrótce potem, 15 lutego roku następnego zmarł.

Kolor: biały

Kamień: opal





system komentarzy zapewnia Disqus