Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Zenobiusz

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia greckiego, Dzenóbios. W czasach rzymskich zmieniono jego wymowę na Zenóbios. Imię Zenóbius przyswojone zostało w Polsce w formach: Zenobi, Zenobiusz, ale zawsze było imieniem rzadkim. Obok formy męskiej pojawiła się też żeńska forma ? Zenobia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Zenobiusz to człowiek towarzyski, spokojny i ceniący tradycję. Jest uzdolniony muzycznie i artystycznie, może być też dobrym pisarzem. Ma twórczy umysł. Zenobiusz ma świetne poczucie humoru. Kocha wygody życiowe.

Znaczenie imienia Zenobiusz

Patron: ZENOBIUSZ, MĘCZENNIK Z SYDONU Był kapłanem Kościoła w Sydonie (Fenicja), a zarazem lekarzem. Biskupem Sydonu był wówczas Tyrannios. O ich męce wiemy tylko tyle, że: "?W Antiochii przez swą wytrwałość aż do śmierci posuniętą, Boże uwielbili Słowo. Jeden z nich, biskup, został zrzucony w odmęty morskie, drugi zaś, Zenobios, najlepszy z lekarzy, mężną śmierć poniósł wśród strasznych, w boki mu zadawanych męczarni". Ponieważ historyk opisujący tę śmierć nie podaje konkretnej daty tego wydarzenia, przyjmuje się, że nastąpiło to 20 lutego 310 roku.

Kolor: malinowy

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus