Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Zenon

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia greckiego. W łacinie występowało w formie Zeno i Zenon. W Polsce rzadko występujące, spotykane w formie Zenon. Zdrobnienia to Zenek, Zenuś.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Zenon to człowiek bardzo towarzyski, ceniący przyjaciół i lubiący wyświadczać przysługi innym. Swoim charakterem budzi sympatię. Więzi międzyludzkie są dla niego ważniejsze od kariery i pieniędzy. Jest twórczy i zdolny do wielkich wyczynów. Bywa też dyplomatą, społecznikiem. Może być przywódcą grupy, gdyż ma mocny charakter i nie poddaje się zbyt szybko. Ma znakomite poczucie humoru. Uwielbia muzykę. Życie prywatne jest jego tajemnicą.

Znaczenie imienia Zenon

Patron: ZENON Z WERONY Żył w drugiej połowie IV stulecia. Pochodził chyba z Afryki, bo znał nie tylko tamtejsze pisma chrześcijańskie, ale przytaczał też niejednokrotnie cytaty z afrykańskiego przekładu Biblii. Był gorliwym biskupem Werony. Swą trzodę ochraniał przed niebezpieczeństwami arianizmu i panującego wokół pogaństwa. Zmarł prawdopodobnie w 371 r. Wspomina się go w dniu 12 kwietnia.

Kolor: kawowy

Kamień: piasek pustyni

system komentarzy zapewnia Disqus