Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Aniela

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię żeńskie dawniej w Polsce nieznane. Pojawiło się ono zapewne w XVIII wieku z włosko-łacińskiego Angela, może być ono rozumiane jako "posłanniczka", ale jako imię chrześcijańskie wiąże się zapewne z kultem aniołów lub Anioła Stróża. To samo imię pisane Angela wymawia się często z -dż (Andżela), zapewne pod wpływem wymowy włoskiej lub angielskiej tego imienia. W XIX wieku imię Aniela było dość popularne wśród rzemieślników i na wsi. Formami potocznymi od Anieli są Anielka, Anielcia. ¦więte i błogosławione, które nosiły to imię, są nieliczne. Uwagę zwrócimy na dwie, Anielę z Foligno i Anielę Merici.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Aniela ma emocjonalną osobowość. Przeżywa wszystkie wzloty i upadki. Nie ma silnej woli, więc łatwo ulega wpływom. Jest miła, życzliwa dla drugich. Zazwyczaj kieruje się sercem niż rozumem. Jej atutami są wrażliwość i rzadko spotykany wdzięk osobisty. Może odnosić sukcesy jako aktorka.

Znaczenie imienia Aniela

Patron: ¦w. Aniela

Kolor: błękitny

Kamień: perła

system komentarzy zapewnia Disqus