Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Anna

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 3 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia hebrajskiego (hebr. hanna ?łaska). Swą popularność zawdzięcza św. Annie ?matce NMP. W Polsce zaczęło występować bardzo wcześnie, najpierw w rodzinie książąt śląskich. Zadomowiło się w postaci Anna i Hanna. Wcześnie też powstały zdrobnienia tego imienia: Anka, Hanka, Hanka, Anula, Hanula, Hanulka, Anusza, Annusza, Hannusza. W XVIII wieku powstają nowe: Ania, Aneńka, Hania, Haneńka. Jako forma oficjalna jednak pozostała Anna, lecz żywymi do dziś pozostały zdrobnienia Hanka, Hania, Hanusia, wywodzące się od formy Hanna. Przybliżymy dwie postacie, które cieszyły się największym kultem: Anna, matka Najświętszej Marii Panny oraz Anna Maria Taigi.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Jest to osoba niezwykle oddana dzieciom i mężowi. Lubi spokój i harmonię. Jest ciepła i serdeczna. Lubi wygodę. Posiada umiejętności naśladowcze, dzięki czemu łatwo odnosi sukcesy. Czasami zachowuje się jak dyplomata. Swoją pracę wykonuje solidnie. Jest odpowiedzialna. Anna przepada za wykwintnymi potrawami oraz nastrojową muzyką.

Znaczenie imienia Anna

Patron: ¦więta Anna

Kolor: jasnoniebieski

Kamień: szafir

system komentarzy zapewnia Disqus