Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Balbina

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 5 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. U podstaw jego stoi męskie Bałbus "jąkała", pierwotnie indywidualny przydomek (cognomen). Od gentilicium (czyli nazwy rodziny) Balbi zostało stworzone przy pomocy sufiksu -inus imię Balbinus i Balbina. Balbinus jako imię męskie znane jest od czasów republikańskich (nosił je jeden ze zwolenników Cezara). W źródłach łacińskich to imię jest częste, ale i żeńskie Balbina występowało nierzadko. W Polsce nigdy nie zyskało to imię ani w męskiej, ani w żeńskiej postaci szerszej popularności.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Balbina ma predyspozycje bycia aktorką, oratorem, lektorem radiowym lub wykładowcą w szkole. Posiada ujmująca osobowość, jest miła, urodliwa. Nie jest zbyt skłonna do zakładania rodziny, jeżeli już się zdecyduje to jest dobrą matką i żoną. Troskliwie dba o swoje dzieci. Balbina przywiązuje dużą wagę do starannego ubioru oraz makijażu. Nie potrzebuje pochwał, bo i tak wie, że na nie zasłużyła. Czasem potrafi być nieco zbyt arogancka w stosunku do innych.

Znaczenie imienia Balbina

Patron: święta Balbina (zm. ok. 130), męczennica rzymska

Kolor: beżowy

Kamień: piasek pustyni

system komentarzy zapewnia Disqus