Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Eugenia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Postać Eugenia to najprawdopodobniej zastąpienie na gruncie łacińskim greckiej formy Eugénea albo po prostu żeńska forma od męskiego imienia Eugénios. W Polsce znane dopiero w nowszych czasach, najczęściej w formie spieszczonej: Gienia, Żeńka, Żenia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Osoba z tym imieniem ma dobre serce, często bywa uparta. Jest lekkomyślna i zdolna do kłamstw. Eugenia jest uczynna i lubi pomagać innym . Jest mało zaradna. Eugenia to dobra matka i wzorowa żona. Na pierwszy rzut oka jest pogodna i wesoła.

Znaczenie imienia Eugenia

Patron: EUGENIA, MĘCZENNICA RZYMSKA Jest postacią autentyczną, zaświadczoną w kilku wiarygodnych dokumentach z oznaczeniem dnia śmierci: 25 grudnia i usytuowaniem grobu: na cmentarzu Aproniana. To niemal wszystko, co o niej wiemy. Z rozrzutnością właściwą temu rodzajowi twórczości historycznej, lukę wypełniła legenda, która zużytkowała wątki znane w folklorze Wschodu. Eugenia miała więc przeżyć wiele osobliwych przygód. Z Rzymu dostała się do Egiptu i tam przez dłuższy czas ukrywała się w męskim stroju. Jako rzekomy mężczyzna przebywała też, a nawet spełniała urząd, w klasztorze mnichów? Przełożoną ? ale teraz już zgromadzenia dziewic -była nieco później. Oskarżono ją o wiarę w Chrystusa i zmuszano do złożenia ofiary bogini Dianie, lecz posąg bóstwa nagle się rozsypał. Zatapiana z kamieniem na szyi, wypływała zaraz na powierzchnię; wrzucana do ognia sprawiała, że wygasał on natychmiast; trzymana przez dłuższy czas pod ścisłą strażą i pozbawiona pokarmu, żyła bez pożywienia, karmiąc się jedynie rozmowami z Chrystusem.

Kolor: złoty

Kamień: topaz

system komentarzy zapewnia Disqus