Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Honorata

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Żeńska odmiana imienia męskiego Honorat. W Polsce to imię rzadkie, występowało w końcu XIX i na początku XX wieku najczęściej w spieszczeniach: Honorka, Honorcia i Honoratka. Warto dodać, że na początku XIX w. istniała w Warszawie kawiarnia Honoratka, która była miejscem spotkań grup wolnościowych. Znamy jedynie trzy święte tego imienia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Osoba o imieniu Honorata ceni cnoty i dobre obyczaje, wymaga szacunku. Pewna siebie, sprawiedliwa, inteligentna, z ochotą staje na czele zespołu. Jest stała w swoich przekonaniach, ma skłonności do udzielania rad innym, jednak sama niechętnie wysłuchuje rad od nich. Lubi wolność myśli i wolność słowa. Kocha domowe ognisko, dzieci i męża, jest zdecydowaną przeciwniczką rozwodów. Nie należy do osób, które odpoczywają bezczynnie.

Znaczenie imienia Honorata

Patron: HONORATA Z PAWII Znamy ją przede wszystkim z życiorysu jej świętego brata, Epifaniusza, biskupa tego miasta. Była najmłodszą z czterech jego sióstr, które nosiły imiona Specioza, Luminoza i Liberata. Biskup poświęcił Honoratę na służbę Bogu. Była odtąd virgo Deo dicata. Gdy w r. 476 król Gotów, Odoaker, złupił miasto, znalazła się wśród branek, ale brat wykupił ją wraz z wielu innymi. Resztę życia wypełniła bogomyślnością i dobrymi uczynkami. ¬ródła do historii Pawii dobrze zaświadczają kult, jakim się tam cieszyła. Martyrologium rzymskie wspomina ją 11 stycznia.

Przysłowie: "Chętnie rozbiera się Honorata, Człowieka przecież nie zdobi szata"

Kolor: niebieski

Kamień: turkus

system komentarzy zapewnia Disqus