Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Arkadiusz

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię męskie pochodzenia greckiego. Do nas przyszło przez łacinę (stąd -iusz); druga postać tego samego imienia to Arkady, przyswojone według innego wzoru (jak Ignacy). W grece Arkadios wywodzi się od rzeczownika Arkas "mieszkaniec Arkadii" (na Peloponezie) i pierwotnie oznaczało "syn Arkadyjczyka" zapewne jako określenie wyzwoleńca. W Polsce rzadkie, ale spotyka się je w obu postaciach, tzn. Arkadiusz i Arkady.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Arkadiusz jest osobą bardzo wesołą, energiczną i żywiołową. Nie znosi nudy i monotonii, dlatego jego praca musi być ciekawa i najlepiej wymagająca ruchu. Jest to człowiek, który nie potrafi wypoczywać w domu leżąc bezczynnie, zdecydowanie lepiej relaksuje się podczas wyprawy w góry lub spaceru po lesie. Arkadiusz jest serdeczny i ciepły dla swoich bliskich, z kolei wobec nieznajomych może być bardzo niemiły. Potrafi realizować swoje plany.

Znaczenie imienia Arkadiusz

Patron: ARKADIUSZ, MĘCZENNIK Z CEZAREI MAURETAŃSKIEJ (dziś Cherchel w Algierze). Żył prawdopodobnie w czasach Dioklecjana (284-305). Zrazu uszedł on przed prześladowcami, ale dowiedziawszy się o aresztowaniach w jego rodzinie, wrócił bezzwłocznie do domu i sam stawił się przed sędzią. Połamano mu golenie, on zaś mimo to aż do chwili zgonu zagrzewał do wytrwania współtowarzyszy męki. O męczeństwie Arkadiusza świadczy zresztą św. Zenon z Werony, jego krajan. Martyrologium wspomina męczennika 12 stycznia.

Kolor: zielony

Kamień: malachit

system komentarzy zapewnia Disqus