Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Jadwiga

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

To znane i popularne w Polsce imię żeńskie jest pochodzenia germańskiego. Na gruncie germańskim było imieniem złożonym, w którym obie części składowe, tj. hadu- i -wig miały to samo znaczenie ?walka. Bardzo dobrze znamy to imię z historii Polski. Dziś najczęściej kojarzy się nam z osobą Jadwigi, królowej Polski, żony Jagiełły. W Polsce występuje ono od r. 1203 w formach: Jadwiga, Adwiga, Hedwiga, Jedwiga. Występowanie form Jadwiga i Jedwiga ma podłoże gwarowe. Formą spieszczoną jest Jaga, czasem Jagoda, a także ludowe Jadwisia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Jadwiga to kobieta pełna zalet. Bardzo dobra dla swojej rodziny oraz bliskich osób. Lojalna w stosunku do przełożonych, szanuje harmonię społeczną. Jest osobą szlachetną, która potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Potrafi walczyć w obronie swoich racji. Dużo czasu poświęca, aby doskonalić swą osobowość i wykształcenie. Jest szczęśliwa i czuje się spełniona, kiedy może pomagać innym.

Znaczenie imienia Jadwiga

Przysłowie: Kto sieje na świętą Jadwigę, ten zbiera figę

Kolor: czerwony

Kamień: rubin

system komentarzy zapewnia Disqus