Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Augustyn

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia łacińskiego Augustinus, utworzone od przydomka Augustus ("uświęcony przez dobre przepowiednie, znaki" lub "przedsięwzięty pod dobrymi znakami"). Nadawano go pierwotnie tylko rzeczom, dopiero później od czasów Oktawiana odnoszono go do łudzi. Augustus można tłumaczyć w dwojaki sposób, jako "szczęśliwy, pomyślny" lub też w związku z tym, że urodził się w miesiącu Augusta (sierpień). Imię to było rozpowszechnione w III wieku. W Polsce imię to już znane jest w pierwszej połowie XIII wieku w postaci Augustyn i Jagustyn. Później nieco zanika. Częściej spotykane są nazwiska pochodne od tego imienia, takie jak: Augustyn, Augustynek, Augustyniak, Augustowski, Jagustynian itp. Częściej spotykane jako drugie imię (Zygmunt II August, założyciel Augustowa). Dwaj Sasowie: August II i August III, Stanisław August Poniatowski). Żeńskie odpowiedniki to Augusta i Augustyna (zdrobnienie Jagustynka w "Chłopach" Reymonta). Jednakże w czasach obecnych imię to, niestety, jest bardzo rzadkie.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Augustyn to człowiek z wielka ambicją i wielkim temperamentem. Ma naturę bardzo wrażliwą . Jest człowiekiem uczuciowym, twórczym. Posiada świetny humor. Augustyn ma zdolności artystyczne. Jest to człowiek oddany rodzinie i mało oszczędny.

Znaczenie imienia Augustyn

Patron: AUGUSTYN AURELIUSZ, BISKUP HIPPONY I DOKTOR KO¦CIOŁA Urodzony 13 XI 354 r. w Tagaście (d. prowincja cesarstwa Numidia, dzisiaj Algier). Kształcił się w Tagaście, Madurze i Kartaginie. W roku 384 wyjeżdża do Mediolanu, gdzie obejmuje katedrę retoryki. Wraz z synem, Adeodatem, w roku 386 przyjmuje chrzest, rezygnuje z zajmowanego stanowiska i wraca do Afryki. Sprzedaje swój majątek i zakłada w Tagaście klasztor, w którym przebywa do 391 r. Biskup Hippony, (obecnie Bone w Algierze). Walery, wyświęca go na kapłana i czyni swoim współpracownikiem, a w roku 396 Augustyn zostaje jego następcą. Objąwszy to stanowisko, całkowicie oddał się pracy, wydając wiele dzieł. Zmarł w Hipponie ? podczas oblężenia przez Wandalów ? 28 sierpnia 430 r.

Kolor: ecru

Kamień: piasek pustyni

system komentarzy zapewnia Disqus