Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Ludwika

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 9 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Żeńska forma imienia Ludwik. Poświadczone w średniowieczu w formie Łodwiga.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Ludwika jest zasadnicza, pracowita, energiczna, często też nerwowa i pobudliwa. Nie cierpi obłudy. Jest nietolerancyjna i krytyczna aż do przesady. Bywa złośliwa i sarkastyczna. Z uwagi na swoje cechy charakteru, nie jedna sobie przyjaciół. Nie bywa w towarzystwie i sama także nie przyjmuje gości. Lubi dużo podróżować. Jest dobrą żoną i matką, która dba o wykształcenie swoich dzieci. Ludwika to osoba, która nie udziela się społecznie.

Znaczenie imienia Ludwika

Patron: LUDWIKA SABAUDZKA Urodziła się 28 grudnia 1462 roku w Genewie. W 1479 r. poślubiona została bogobojnemu Hugonowi z Chalon i zamieszkała z nim na zamku w Nozeroy (Jura). Małżeństwo okazało się bezdzietne. W jedenaście lat później Hugon zmarł. Owdowiała Ludwika prowadziła jakiś czas budujące życie w Nozeroy. Była już wówczas franciszkańską tercjarką. Niebawem jednak wstąpiła do koletek (zreformowanych klarysek) w Orbe (obecnie w szwajcarskim kantonie Vaud). Odznaczyła się tam cnotami pokory: posłuszeństwa i pokuty. Zmarła 24 lipca 1503 roku. Ciało jej przeniesiono do Mozeroy i pochowano obok męża. W czasie reformacji zostało sprofanowane przez protestantów. W r. 1842 przeniesiono je do kaplicy zamkowej w Turynie.

Kolor: żółty

Kamień: cytryn

system komentarzy zapewnia Disqus