Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Malwina

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię Malwina ma nieznaną historię. Pewna teoria mówi, że pochodzi ono z języka germańskiego i utworzono je od męskiego imienia Malwin, złożonego z członów: mahal ("sąd wojów, sprawiedliwość") i wini ("przyjaciel"). W takim przypadku oznaczałoby: "przyjaciel strzegący prawa; prawowierny". Inne teorie głoszą, że jest to imię pochodzenia literackiego, stworzone przez poetę szkockiego ? Jamesa Macphersona, który użył go w tzw. pieśniach Osjana (Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana). Można je wówczas tłumaczyć jako "sprawiedliwa przyjaciółka".


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Malwina to kobieta o gorącym temperamencie. Spontaniczna, żywiołowa i nieco lekkomyślna. Ma dużo uroku osobistego, jednak swoimi względami obdarza tylko mężczyznę, którego naprawdę pokocha. Nie lubi ordynarności i prostactwa. Ceni sobie rodzinny spokój, lubi wycieczki i spędzanie czasu na łonie natury. Jej niezwykła radość życia i cieszenie się każdą chwilą sprawiają, że ludzie uwielbiają spędzać z nią czas. Malwinę drażnią osoby, dla których w życiu najważniejsze są pieniądze lub władza.

Znaczenie imienia Malwina

Kolor: beżowy

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus