Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Marta

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię biblijne, wywodzące się z aramejskiego marta ? pani. W Polsce imię poświadczone od 1265 roku. Utrzymuje się ono do dziś. Formy spieszczone to: Martusia, Marteczka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Marta jest kobietą niezależną, lubi wolność myśli i słowa. Ma wybitną osobowość, konsekwentnie dąży do wyznaczonego przez siebie celu, potrafi zwalczyć wszelkie przeszkody, które stoją na jej drodze i osiągnąć sukces. W domu jest dobrą gospodynią, spełniającą wszystkie swoje obowiązki. Jest dyplomatką. Marta ma dość zmienny charakter. Jest osobą tolerancyjną i lubiącą spokój.

Znaczenie imienia Marta

Patron: MARTA Z BETANII Była siostrą Marii i Łazarza. Po raz pierwszy ukazuje się nam ona jako gospodyni z okazji przyjęcia Pana, gdzie gorliwie usługuje. Następnie pojawia się w opowiadaniu o wskrzeszeniu Łazarza. Po raz trzeci pojawia się w Ewangelii w opisie uczty, jaką wydano w Betanii na cześć Chrystusa. Potem już jej nie spotykamy, nie ma jej pod krzyżem, ani w dniu zmartwychwstania, mimo, że tak uwielbiała Chrystusa, nazywając go nawet Synem Bożym. Być może wraz z siostrą towarzyszyła zagrożonemu od spiskowców, a niedawno odzyskanemu bratu Łazarzowi. Dalsze jej losy są okryte tajemnicą. Co prawda różne źródła podają różne koleje jej losu, lecz są to tylko, legendy, które nie mają wiarygodności. Uznana została za patronkę gospodyń domowych i hotelarzy. A wspomnienie jej umieszczono pod datą 29 lipca.

Przysłowie: "Gospodyni Marta niewiele warta"

Kolor: błękitny

Kamień: lazuryt

system komentarzy zapewnia Disqus