Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Martyna

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Martyna to imię pochodzenia łacińskiego. Żeńska forma rzymskiego imienia Martius. Oznacza: "należąca do Marsa" (bóg wojny). Inna teoria mówi, iż imię Martyna zostało utworzone od imienia Marta.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Osoba o imieniu Martyna jest bardzo ambitna, ma swoje własne życiowe plany i konsekwentnie je realizuje. Nie lubi, gdy coś się jej narzuca, zawsze ma swoje zdanie. Miewa zmienne nastroje, przez co nie ma łatwego charakteru. Pomimo tego ma wielu przyjaciół i wzbudza zaufanie. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę innych. ¦wietnie czuje się na przywódczym stanowisku, potrafi rozwiązać każdy problem i znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Martyna jest energiczna, lubi ruch wokół siebie i ma tysiące pomysłów na minutę, co czasem powoduje ogromne zamieszanie. Jako żona jest wierna, jako matka wzorowa. Dba o swój dom i bliskich, dla których jest w stanie poświęcić wszystko.

Znaczenie imienia Martyna

Patron: św. Martyna, dziewica i męczennica

Przysłowie: "Na świętą Martynę przybyło dnia na godzinę"

Kolor: seledynowy

Kamień: chalcedon

system komentarzy zapewnia Disqus