Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Natalia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 22 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię żeńskie, pochodzące z męskiego imienia Natalis. Powstało ono na gruncie chrześcijańskim i zawiera aluzję do narodzenia Chrystusa. Forma Natalis to użyty w funkcji imienia rzeczownik pospolity natalis,-is ?dzień urodzin. W Polsce jest to imię rzadko używane. Ale z okresu staropolskiego poświadczone jest od XIV wieku w formie Natalija. W dawnej Polsce imię to prawdopodobnie spolszczone zostało na Nawojka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Natalia to kobieta, która wyróżnia się wśród otoczenia urodą, ale również kulturą, inteligencją i dyplomatycznym sposobem bycia. Ma raczej subtelny charakter, ale kiedy trzeba potrafi być stanowcza i pokazać pazury. Może sprawdzić się w roli polityka lub aktorki. Natalia ma skłonności do depresji i stanów melancholii. Jest niezbyt dobrą partnerką życiową i przeciętną matką.

Znaczenie imienia Natalia

Patron: NATALIA Z NIKOMEDII Należy do grupy męczenników, którzy śmierć ponieść mieli w czasach prześladowania Maksymiana (235-238). Niestety, długi opis udręk zadawanych licznej grupie chrześcijan Nikomedii na oczach samego cesarza nie jest historyczny. Stanowi raczej późną legendę, pełną nieprawdopodobieństw i sprzeczności. Natalia miała być żoną męczennika Hadriana. Ona też, pozostając na wolności, miała pocieszać i wspomagać uwięzionych, zatroskana zwłaszcza o to, aby jej mąż nie zachwiał się w wierze. Czy sama w końcu została pochwycona i zginęła śmiercią męczeńską? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wspomina się ją w dniu 26 sierpnia.

Przysłowie: "Najlepsza jest Natalia: Przynajmniej zna realia"

Kolor: ecru

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus