Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Rozalia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię o niezbyt jasnej etymologii. Przypuszcza się, że powstało w wyniku kontaminacji (skrzyżowania dwóch form językowych) łac. rosa ?róża i lilium ?lilia, analogicznie jak w imieniu Rosanna, które powstało w wyniku skrzyżowania się imion Rosa i Anna. Niektórzy etymologowie sugerują, że jest to imię germańskie Roscelina, które składa się z dwóch elementów: hroth- chwała, sława i spieszczającego sufiksu -lin (niem. -lein). W Polsce jest to imię znane. Występuje ono w "Sielankach" Zimorowica, "Antku" B. Prusa. Było to imię używane w Polsce wśród warstw niższych. Formą spieszczoną była Rozalka, a skróceniem Róża. Do dziś imię występuje, choć rzadko bywa identyfikowane z Różą.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Rozalia jest niezależna, ceni wolność myśli i działania. Jest to kobieta spokojna, szlachetna i pewna siebie. Chodzi własnymi ścieżkami, nie cierpi kopiować innych. Jest uzdolniona artystycznie, lubi muzykę, teatr, plastykę. Bardzo ważny jest dla niej ekstrawagancki i modny ubiór, chce zawsze imponować innym. Uwielbia pochwały na swój temat. Nie jest zbyt koleżeńska, jest bardzo zazdrosna o to, co posiadają i robią jej znajome. Często zmienia towarzystwo i wdaje się w romanse. Potrafi być dobrą matką i gospodynią, w roli żony jest przeciętna.

Znaczenie imienia Rozalia

Patron: św. Rozalia Sycylijska

Kolor: błękitny

Kamień: nefryt

system komentarzy zapewnia Disqus