Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Róża

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię kobiece wywodzące się z języka łacińskiego. Rosa to użyty jako cognomen wyraz pospolity rosa,-ae ?róża. W Polsce imię rzadko używane i zawsze mieszane z imieniem Rozalia. Formą spieszczoną jest Różyczka, a gwarową Rózia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Róża jest niezależna, ambitna i zdecydowana. Posiada świetną intuicję, jest szlachetna i subtelna. Szybko podejmuje decyzje. Lubi chodzić własnymi ścieżkami i nie potrafi usiedzieć długo w jednym miejscu. Cechuje ją duże poczucie humoru oraz niezwykła radość z życia, która pomaga jej w osiągnięciu sukcesu.

Znaczenie imienia Róża

Patron: RÓŻA Z LIMY Urodziła się 20 kwietnia 1586 roku w Limie (Peru) w średniozamożnej rodzinie hiszpańskiej. Bardzo wcześnie wkroczyła na drogę heroicznej świętości, podejmując już w latach dziecięcych surowe wyrzeczenia i zaprawiając się do życia kontemplatywnego. Mając lat dwadzieścia, została tercjarką dominikańską. Wcześnie również zaczęła doznawać łask mistycznych. To głębokie życie modlitewne łączyła z poświęceniem na rzecz bliźnich, opiekując się przede wszystkim chorymi i nędzarzami. Wiele wycierpiała. Zubożenie rodziny, wczesna śmierć rodziców, samotność i dotkliwe oschłości ducha, wszystko to i inne cierpienia duchowe nadały jej życiu cechy prawdziwej drogi krzyżowej. Przez ostatnie trzy lata przebywała w rodzinie królewskiego urzędnika Gundisalviego, która ją uwielbiała. Zmarła 24 sierpnia 1617 roku.

Przysłowie: "Prędzej dziś męża ma koza, niż panna Roza"

Kolor: czerwony

Kamień: rubin

system komentarzy zapewnia Disqus