Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Zuzanna

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 4 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to dobrze znane imię biblijne pochodzenia hebrajskiego. W języku hebrajskim śuśan (shushan) to "lilia". W języku arabskim tak nazywany jest kwiat lotosu. Biblijna historia o Zuzannie i lubieżnych starcach znalazła szerokie odbicie w literaturze i sztuce. W Polsce imię to występuje od doby staropolskiej do dziś. Pierwotnie notowane jest w formach Osana i Oszka. Obecnie używa się formy Zuzanna oraz skróceń (spieszczeń): Zuzka, Zuzia, Zuzanka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Zuzanna to kobieta pewna siebie, subtelna i bardzo wrażliwa. Jest odważna, ma duży temperament i dobrą intuicję. Zawsze postępuje zgodnie ze swoim sumieniem, czyli sprawiedliwie i uczciwie. Jest skrupulatna, zapobiegliwa, potrafi postępować z mężczyznami. Kocha dzieci, jest wzorową matką i gospodynią. Kiedy ma zły dzień staje się nerwowa i wybuchowa. Lubi dbać o swój wygląd i ubierać się modnie oraz drogo.

Znaczenie imienia Zuzanna

Patron: ZUZANNA, MĘCZENNICA RZYMSKA Chociaż wspomina się ją w dniu 11 sierpnia, nic o niej konkretnego nie wiemy. Istnieje tylko dość wczesny kult. Przypuszcza się, że była fundatorką kościoła.

Przysłowie: "Cnotliwa Zuzanna"

Kolor: żółty

Kamień: oliwin

system komentarzy zapewnia Disqus