Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Gerard

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia germańskiego złożone z elementów ger- (gari) ?oszczep i -hard ?mężny, odważny, trwały, mocny. W Polsce jest to imię znane, choć nigdy nie osiągnęło dużej popularności. Etymologia ludowa wywodzi je z polskiego wyrażenia gier rad czyli ten, kto rad igra (bawi się). Na obszarze Polski imię to występuje częściej na pograniczu niemieckim. święci o tym imieniu reprezentują liczną grupę.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Gerard jest z natury odważny, silny, rozważny, stateczny oraz dobry. Mężczyzna o tym imieniu ma uzdolnienia kierownicze, dlatego też na tym polu odnosi spore sukcesy. Jest osobą sprawiedliwą, co pomaga mu w utrzymaniu władzy. Zawsze prawdomówny, potrafi samodzielnie myśleć i nie sugeruje się opiniami innych. Ma szczytne ideały i realizuje je z wielką konsekwencją. Może być dobrym gospodarzem lub adwokatem. Rodzina i dom są u niego raczej na drugim planie. Jest osobą towarzyską, uwielbia literaturę.

Znaczenie imienia Gerard

Patron: GERARD MAJELLA Urodził się 23 kwietnia 1726 roku w Muro Lucano w królestwie neapolitańskim. Po śmierci ojca uczył się krawiectwa, próbował potem wstąpić do kapucynów, ale z powodu słabego zdrowia nie przyjęto go. Przez dwa lata był lokajem biskupa Klaudiusza Albini z Lacedonii. Próbował jeszcze innych zawodów, wreszcie w 1749 r. wstąpił do nowo utworzonego zgromadzenia redemptorystów. Odtąd życie jego pełne było przeżyć mistycznych i charyzmatów. Nie zabrakło jednak także przeciwności. Na skutek oszczerstw rzuconych nań przez pewną niewiastę, o mało co nie wyrzucono go ze zgromadzenia. Przeniesiono go w końcu jednak do innego domu zakonnego, zakazując mu zarazem przyjmowania Komunii św. i stykania się z ludźmi świeckimi. Zniósł to bez słowa, póki kobieta nie odwołała oszczerstwa. Zmarł w wieku 29 lat, 16 października 1755 w Caposele.

Kolor: brązowy

Kamień: chryzopraz

system komentarzy zapewnia Disqus