Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Gustaw

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Gustaw to imię o niejasnej etymologii. Możliwe, że pochodzi z języka germańskiego i wywodzi się od słów: gund czyli "walka" i stab czyli "buława, laska". Znaczyłoby więc: "ten, który podczas walki dzierży buławę" (osoba sprawująca władzę podczas wojny). Inne źródła mówią, że imię to znaczy: "podpora Gotów". Mogło przykładowo wyrażać pragnienie rodziców, by ich syn doszedł do wysokich godności.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Gustaw to osoba konserwatywna, o stałym charakterze. Ciekawi go tajemnica życia, śmierci oraz wiary. Jest dobrym organizatorem, dyplomatą i altruistą. Jest on kulturalny i inteligentny, jednak bywa też ordynarny. Gustaw ma skłonności do hazardu, nadużywania alkoholu, a nawet narkotyków. Jest człowiekiem wyrozumiałym i z przymrużeniem oka patrzy na ludzkie słabości. Bardzo ceni sprawiedliwość, dlatego też jest bardzo ceniony jako szef.

Znaczenie imienia Gustaw

Patron: św. Gustaw Szwedzki

Przysłowie: "Na święty Gustaw kopy w polu ustaw"

Kolor: szmaragdowy

Kamień: chalcedon

system komentarzy zapewnia Disqus