Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Jarosław

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 9 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jarosław to imię pochodzenia słowiańskiego. Powstało od słów: jary czyli "mocny, silny, krzepki", jak również "gorący, gniewny, srogi" i sław czyli "sława, chwała". Imię to mogło więc oznaczać: "ten, który ma silną, mocną sławę" czy też "ten, który słynie z siły i srogości". W okresie przedchrześcijańskim słowo jary znaczyło także święty (np. słowiański bóg Jaryła).


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Jarosław to człowiek sceptyczny, zazdrosny, podejrzliwy i przesadnie przezorny. Nie potrafi współpracować z innymi ludźmi, dlatego też często wpada w konflikty i zraża ich do siebie. Jest niezorganizowany, bardzo zmienny i skłonny do niesłusznego oceniania innych. Pomimo tego, że jest osobą pracowitą nie spotyka się z uznaniem współpracowników. Jednak pomimo trudnego charakteru, jeśli chce, potrafi zjednać sobie ludzi i cieszyć się ich sympatią. Nie potrafi wychowywać dzieci, niechętnie wstępuje w związek małżeński, jednak jeśli już posiada żonę potrafi być opiekuńczy i odpowiedzialny. Jest znakomitym gawędziarzem, potrafi opowiadać dowcipy.

Znaczenie imienia Jarosław

Przysłowie: "Tak był wychowywany Jarek, że teraz chodzi jak szwajcarski zegarek

Kolor: niebieski

Kamień: nefryt

system komentarzy zapewnia Disqus