Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Ludwik

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia germańskiego. Pierwotnie zapisywano je jako Clodvig, Clodwig, Chlodwig, Chludwig. W Polsce imię pojawia się w dokumentach od 1204 r. w formach: Łodwik, Lodwik, Łodwich, Lodwich, Łodwig, Lodwig, Ludwik, Ludwich. Formy spieszczone imienia: Ludwiś, Ludwiczek. Obok formy męskiej w użyciu jest żeńska forma imienia Ludwika.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Osoba o imieniu Ludwik jest szlachetna, uczuciowa, koleżeńska i towarzyska. Ma uzdolnienia organizatorskie, potrafi pokierować działalnością od samego początku. Ludwik ma dobre przygotowanie naukowe, a doświadczenie, które zdobył w pracy sprawia, że jest bardzo pożyteczny w społeczeństwie. Jest ugodowy, nie znosi konfliktów. Uwielbia przebywać na łonie przyrody, lubi podróże i smaczne potrawy. Wzorowo prowadzi rodzinę, uczy dzieci jak być patriotą, a także szacunku do tradycji i starszych ludzi.

Znaczenie imienia Ludwik

Patron: LUDWIK MARIA GRIGNION DE MONTFORT Urodził się 31 stycznia 1673 r. w Montfort. Uczył się najpierw w miejscowej szkole, potem u jezuitów w ich słynnym podówczas kolegium w Rennes. Obrawszy, jak jego brat i sześć sióstr, stan duchowny, udał się następnie do Paryża, aby tam w biedzie i wśród surowych praktyk ascetycznych oddać się studiom teologicznym. W 1700 r. zostaje kapłanem. Wkrótce potem objął kapelanię w dużym szpitalu w Poitiers. Wraz z Marią Ludwiką Trichet zakłada zgromadzenie dla pielęgnacji chorych. Intrygi i przeciwności zmuszają go do opuszczenia w 1703 roku Poitiers. Przebywa następnie w Paryżu, z którego wyrusza w wędrówkę misyjną. Nieustanne intrygi jego wrogów i przeciwników zmuszają go do ciągłego przenoszenia się z diecezji do diecezji. Zmarł 28 kwietnia 1716 r. w St.-Laurentsur-Sevre.

Kolor: żółty

Kamień: cytryn

system komentarzy zapewnia Disqus