Rodzaj: imię męskie
Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]
Pochodzenie:
Imię pochodzenia germańskiego. Pierwotnie zapisywano je jako Clodvig, Clodwig, Chlodwig, Chludwig. W Polsce imię pojawia się w dokumentach od 1204 r. w formach: Łodwik, Lodwik, Łodwich, Lodwich, Łodwig, Lodwig, Ludwik, Ludwich. Formy spieszczone imienia: Ludwiś, Ludwiczek. Obok formy męskiej w użyciu jest żeńska forma imienia Ludwika.
Znaczenie i charakterystyka imienia:
Osoba o imieniu Ludwik jest szlachetna, uczuciowa, koleżeńska i towarzyska. Ma uzdolnienia organizatorskie, potrafi pokierować działalnością od samego początku. Ludwik ma dobre przygotowanie naukowe, a doświadczenie, które zdobył w pracy sprawia, że jest bardzo pożyteczny w społeczeństwie. Jest ugodowy, nie znosi konfliktów. Uwielbia przebywać na łonie przyrody, lubi podróże i smaczne potrawy. Wzorowo prowadzi rodzinę, uczy dzieci jak być patriotą, a także szacunku do tradycji i starszych ludzi.
Patron: LUDWIK MARIA GRIGNION DE MONTFORT Urodził się 31 stycznia 1673 r. w Montfort. Uczył się najpierw w miejscowej szkole, potem u jezuitów w ich słynnym podówczas kolegium w Rennes. Obrawszy, jak jego brat i sześć sióstr, stan duchowny, udał się następnie do Paryża, aby tam w biedzie i wśród surowych praktyk ascetycznych oddać się studiom teologicznym. W 1700 r. zostaje kapłanem. Wkrótce potem objął kapelanię w dużym szpitalu w Poitiers. Wraz z Marią Ludwiką Trichet zakłada zgromadzenie dla pielęgnacji chorych. Intrygi i przeciwności zmuszają go do opuszczenia w 1703 roku Poitiers. Przebywa następnie w Paryżu, z którego wyrusza w wędrówkę misyjną. Nieustanne intrygi jego wrogów i przeciwników zmuszają go do ciągłego przenoszenia się z diecezji do diecezji. Zmarł 28 kwietnia 1716 r. w St.-Laurentsur-Sevre.
Kolor: żółty
Kamień: cytryn
|