Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Marian

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia łacińskiego ?Marius. W Polsce średniowiecznej imię to było używane w formie Marzyjan (poświadczone od 1332 r.). Forma Marian pojawia się od XVI wieku i zawsze bywa rozumiana jako męska forma imienia Maria.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Marian to człowiek pracowity, staranny, koleżeński i sprawiedliwy. Nie lubi, gdy ktoś miesza się w jego sprawy, samodzielnie rozwiązuje swoje problemy. Jest wykształcony, interesuje go literatura oraz teatr. Marian to wielki altruista, służy innym w potrzebie i pomaga materialnie. Nie cierpi obłudy i kłamstwa. Więcej czasu poświęca sprawom społecznym, niż własnej rodzinie. Bardzo kocha żonę i dzieci, które kształci i cieszy się z ich sukcesów. Marian to wzorowy patriota.

Znaczenie imienia Marian

Patron: MARIAN SZKOT Zwał się właściwie Muiredach Mac Robartaig, ale na kontynencie jego imię uległo latynizacji, o czym świadczy wzruszająca inwokacja do ¦w. Kiliana, zamieszczona w kodeksie własnoręcznie przepisywanym przez niego, a zachowanym w opactwie Fort Augustus pod Aberdeen. Około r. 1067 Marian opuścił z dwoma towarzyszami, Janem i Kandydem, rodzinną Irlandię i szlakiem utartym przez iroszkockich mnichów udał się na kontynent. Przez jakiś czas przebywał w opactwie św. Michała w Bamberdze, ale obyczaje tamtejszych mnichów nie odpowiadały jego wyspiarskim upodobaniom. Około r. 1072 osiedlił się wtedy jako rekluz w Ratyzbonie. W trzy lata później ksieni klasztoru w Obermuenster umieściła go z towarzyszami przy kościele św. Piotra, gdzie Marian założył małą społeczność zakonną. Przetrwała ona do 1552 roku. Sam błogosławiony zmarł 9 lutego (lub 24 kwietnia) 1083 albo 1086 roku.

Kolor: fioletowy

Kamień: aleksandryt

system komentarzy zapewnia Disqus