Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Mieczysław

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Mieczysław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, może oznaczać: ten, który mieczem zdobywa sławę. Inne znaczenie: mężczyzna o sile niedźwiedzia (mieszka ? staropolskie określenie misia). Podejrzewa się iż imię to wymyślił Jan Długosz, próbując wyjaśnić pochodzenie imion Mieszko i Miecisław. Imię Mieczysław zyskało popularność dopiero od początku XIX wieku.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mieczysław to człowiek żądny władzy. Wesoły i życzliwy. Można na nim polegać, gdyż dotrzymuje danego słowa i jest sprawiedliwy. Chętnie pomaga i doradza innym. Jest dobrym gospodarzem domowym, poprawnym mężem i znakomitym ojcem. Dzieci wychowuje według surowych zasad. Mówi się o nim, że jest złotą rączką, lubi majsterkować i często wykorzystuje swoje umiejętności.

Znaczenie imienia Mieczysław

Patron: bł. Mieczysław Bohatkiewicz

Przysłowie: "Mieczysławi Bywają przeważnie sporawi. Prawdopodobnie dlatego, że jedzenie ich bawi. Cenią zarówno potrawy jak płyny I pierwsi każdego roku Urządzają imieniny"

Kolor: miedziany

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus