Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Pankracy

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia późnołacińskiego utworzone na podstawie greckiego przymiotnika pankratés ?wszechmogący, zwycięski. W Polsce poświadczone od w. XIII w formach: Pankrac, Pangrac, Pankrat. Dużej popularności jednak nigdy nie osiągnęło. ¦więtych o tym imieniu jest tylko dwóch.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mężczyzna o imieniu Pankracy jest dobrym obywatelem, starannym i odpowiedzialnym człowiekiem. Jest mężczyzną szanowanym, lecz czasem niedocenianym. Potrafi doradzić innym i pomóc w potrzebie. Ceni doborowe towarzystwo, lubi prezentować się wystawnie. Chętnie bywa na przyjęciach, a także sam je organizuje. Uwielbia podróże, przyrodę, nowoczesną muzykę. Pankracy szanuje tradycję. Jest osobą, która żyje w zgodzie i przyjaźni z sąsiadami. Niezbyt chętnie zakłada rodzinę.

Znaczenie imienia Pankracy

Patron: PANKRACY, MĘCZENNIK Przypowieść mówi, że jako sierota przybył ze swym wujem z Frygii do Rzymu, tam został ochrzczony, a potem w wieku 14 lat umęczony. Ta przypowieść jest jedynym opisem jego życia, brak innych źródeł nie pozwala wnikliwie zapoznać się z jego życiem i męczeńską śmiercią. Z uwagi na młody wiek męczennika uważano go za patrona dzieci, opiekuna rycerstwa, stróża młodych sadzonek i roślin ogrodowych. Wspomina się go pod dniem 12 maja.

Przysłowie: "Gdy przed Pankracym przymrozek nocny się zdarzy, zimno wiosnę zwarzy"

Kolor: szary

Kamień: opal

system komentarzy zapewnia Disqus