Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Romuald

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 3 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia germańskiego. W Polsce jest to imię znane, choć niezbyt częste. Z historii Polski znamy dobrze postać Romualda Traugutta (1826-1864), ostatniego dyktatora Powstania Styczniowego. Formą skróconą imienia jest w Polsce Romek, Romcio, Romuś itp.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Romuald jest mężczyzną zrównoważonym, łagodnym i cierpliwym. Nie lubi pośpiechu. Wszelkie problemy rozwiązuje poprzez rozmowę. Starannie planuje swoje wydatki, ponieważ nie lubi brać pożyczek i mieć długów. Swojego życiowego partnera traktuje poważnie.

Znaczenie imienia Romuald

Patron: ROMUALD Z CAMALDOLI Urodził się około r. 950 lub 952. Po r. 972 widzimy go już jako mnicha w opactwie św. Apolinarego w Classe pod Rawenną. Długo tam nie zabawił. Spragniony życia doskonalszego, opuścił po trzech latach zasobne opactwo i przyłączył się na lagunie pod Wenecją do pustelnika Maryna. W r. 978 wraz z obalonym dożą weneckim, Piotrem Orseolo, opuścił kraj i udał się w stronę Hiszpanii. Zatrzymali się w Katalonii, w klasztorze Cuxa. Przybysze osiedlili się niedaleko opactwa i oddali się surowej ascezie. Romuald przestudiował wówczas dzieła Kasjana i żywoty ojców pustyni. W ten sposób stworzył sobie pewną koncepcję życia eremickiego, znajdującego swe oparcie we wspólnocie pod przewodnictwem przeora. W r. 987 lub następnym wrócił do Italii. W r. 998 cesarz skłonił go do objęcia urzędu opata w Classe. Gdy w niespełna trzy lata później Romuald, nie chcąc nadal narzucać mnichom swych surowych reguł, zrezygnował z tego urzędu, cesarz dał mu nową fundację. Usunąwszy się z Classe, przebywał na Monte Cassino, potem na życzen cesarza mieszkał w eremie pod Rzymem. Zmarł 19 czerwca 1027 r. w Val di Castro.

Kolor: beżowy

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus