Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Ryszard

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 3 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to germańskie imię (Richard) złożone z członów: rich- (rihhi) ?potężny, bogaty i -hard (hart) ?mocny, trwały. Było to imię wielu królów angielskich, z których dobrze jest znany Ryszard Lwie Serce, uczestnik III wyprawy krzyżowej. W Polsce imię występuje do dziś z wymową sugerującą, że przyjęte zostało z Francji. Na popularność imienia wpłynęła prawdopodobnie powieść Waltera Scotta lvahoe (1820). Formami spieszczonymi są: Rysiek, Rysio, Ryś.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Ryszard to konserwatysta, uparty i stały w swoich przekonaniach. Ceni sobie wolność słowa oraz działania. W życiu często kieruje się intuicją. Jest stały w miłości do żony i dzieci oraz lojalny w stosunku do najbliższych. Jest przeciwnikiem rozwodów. Wrażliwy na ludzką krzywdę, dlatego też często pomaga charytatywnie. Kocha przyrodę i lubi czytać powieści. Ryszard jest osobą bardzo religijną.

Znaczenie imienia Ryszard

Patron: RYSZARD BERE Jest jednym z tych pięćdziesięciu męczenników angielskich, którzy ponieśli śmierć za panowania Henryka VIII (1535-1544). Był więc z tego pierwszego łanu męczeńskiego żniwa, które trwało na Wyspach aż po r. 1681. Należał do londyńskiej kartazji, na której ? może na skutek lojalnej (lecz jakby nieco naiwnej) interwencji przeorów kartuzjańskich ? skupiła się uwaga bezwzględnego i okrutnego Tomasza Cromwella. Bardzo wcześnie zażądał on od kartuzów złożenia przysięgi supremacyjnej, tzn. uznania króla za głowę Kościoła. Kiedy kartuzi odmówili (18 maja 1537 r.) wtrącono dziesięciu do londyńskiego więzienia Newgate, w którym istniały jak najgorsze warunki (29 maja). Z zewnątrz próbowano nieść im pomoc, ale mimo to 14 czerwca 1537 r. skazano uwięzionych na śmierć. Egzekucja nie odbyła się w jednym dniu. Próbowano jeszcze oddziaływać strachem, potem z wolna wieszano w wyrafinowany sposób mnichów-pustelników. Ryszard Bere zginął 9 sierpnia 1537 r.

Przysłowie: "Rysio jest jak wszystkie koty ? preferuje marcowe zaloty"

Kolor: zielony

Kamień: szmaragd





system komentarzy zapewnia Disqus