Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Seweryn

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię z pochodzenia łacińskie utworzone od imienia Severus (Sewer) przy pomocy sufuksu -inus oznaczającego przynależność, pochodzenie. Forma Severinus, Severina pierwotnie oznaczała "pochodzący od Sewera, syn Sewera". Imię to jest w Polsce znane, ale nigdy nie osiągnęło wielkiej popularności. Obok formy męskiej znana jest też forma żeńska tego imienia ? Seweryna.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Seweryn to osoba, która znakomicie nadaje się na przywódcę duchowego. Jest świetnym doradcą, potrafi i lubi pomagać innym. Bierze pełną odpowiedzialność za swoje czyny i działanie. Wyróżnia się wśród innych swoją dobrocią i nieprzeciętną osobowością. Jest wrażliwy, przejmuje się losem innych i ich sytuacją materialną. Jest lojalnym obywatelem. Nie potrafi i nie lubi chwalić się własnymi sukcesami, wiedzą o nich tylko najbliżsi. Seweryn jest uparty.

Znaczenie imienia Seweryn

Patron: SEWERYN Z NORYKU Jego pochodzenie nie jest dokładnie znane. Pochodził albo z możnej rodziny germańskiej, albo ze Wschodu, ale na Wschodzie zapoznał się z życiem mnichów. Seweryn przebywał w różnych miejscach, najdłużej jednak w Favianae (dziś Mantem an der Donau, niedaleko Krems). Seweryn przyczynił się także do złagodzenia nędzy, która w tych niespokojnych czasach dawała się we znaki mieszkańcom noryckiego pogranicza. Spełniwszy swe charytatywne zadania, chronił się chętnie w zacisze klasztrów; najpierw do tego, który założył niedaleko Favianae (Gottweig), potem także do drugiego, ufundowanego w Boiodam (Innstadt koło Passawy). Zmarł w Favianae 8 stycznia 482 roku.

Przysłowie: "Kiedy dasz buzi Sewerynowi, on wziąć ślub z tobą postanowi"

Kolor: grafitowy

Kamień: hematyt

system komentarzy zapewnia Disqus