Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Sylwester

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia łacińskiego (Silvester), utworzone od przymiotnika pospolitego silvestris, -e ?leśny, mieszkający w lesie. W Polsce jest to imię znane. Występuje od czasów średniowiecznych do dziś. Pierwotnie formę łacińską przetłumaczono zdaje się na język polski, w wyniku czego powstało imię rodzime Lasota. Imię Lasota występowało do XIX wieku, obecnie tylko jako nazwisko. Jako imienia używa się formy łacińskiej ? Sylwester. Spieszczeniem tego imienia są formy. Sylwek, Sylwuś, które mogą być też spieszczeniem imion: Syłwan, Sylwiusz.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Sylwester to mężczyzna o twórczej naturze, wrażliwej na ludzkie cierpienia oraz ludzkie radości. Posiada niemałe doświadczenie życiowe i sporą wiedzę. Jest łagodny, traktuje życie bardzo poważnie. Szybko zakłada rodzinę, kocha dzieci i dba o ich wykształcenie. Na dzieci wydaje wszystkie swoje pieniądze. Ma niewielu przyjaciół i rzadko bywa w towarzystwie. Sylwester to człowiek dobry, skromny i pracowity.

Znaczenie imienia Sylwester

Patron: SYLWESTER I, PAPIEŻ Kościołem rządził w latach 314-335, a więc przez stosunkowo długi okres lat dwudziestu. A były to lata brzemienne w wydarzenia. Niemałe było też znaczenie Sylwestrowego pontyfikatu. Mimo to nie posiadamy wiarygodnej biografii papieża, sporządzonej przez kogoś ze współczesnych. Na wiarę zasługuje przeświadczenie, że Sylwester był wyznawcą z czasów prześladowania dioklecjańskiego. Wiemy ponadto, że stał z dala od synodu w Arles (314), ale o jego uchwałach został poinformowany. W Nicei (325) byli jego legaci. Do rozstrzygnięć, które należy raczej przypisać inicjatywom cesarza, imię Sylwestra nie było dołączane, spotykamy je natomiast tam, gdzie mowa o kulcie wprowadzanym w darowanych przez cesarza kościołach. Sylwester zmarł 31 grudnia.

Przysłowie: "Na święty Sylwester mroźno, zapowiedź na zimę groźną"

Kolor: brunatny

Kamień: agat

system komentarzy zapewnia Disqus