Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Urban

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 2 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia łacińskiego ?Urbanus i Urbana (żeńskie) pochodzi od przymiotnika pospolitego urbanus,-a ?miejski, mieszkaniec miasta, Rzymianin, a także kulturalny, grzeczny w przeciwieństwie do Rusticus od rusticus ?wiejski. Rzymianie słowem Urbs określali Rzym (por. ab Urbe condita ?od założenia Miasta). Imię to znane jest w Polsce od późnego średniowiecza i występuje do dziś, choć rzadko. Forma spieszczona to: Urbanek. Od imienia Urban pochodzą nazwiska: Urbanowicz, Urbanek, Urbanik, Urban, Urbaniec, Urbański, Urbanowski.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Urban to człowiek inteligentny, kulturalny i żądny władzy. Może być dyplomatą, politykiem, adwokatem lub pisarzem. Nigdy nie chowa głowy w piasek, zawsze stawia czoło problemom. Potrafi pomagać innym i poradzić w trudnych sytuacjach. Jest rozrzutny, przez co może grozić mu utrata majątku. W domu często zaniedbuje obowiązki, z jakich powinien się wywiązywać jako ojciec i mąż. Lubi żarty.

Znaczenie imienia Urban

Patron: URBAN I, PAPIEŻ Był z pochodzenia Rzymianinem. Na stolicę św. Piotra wstąpił w 222 r., a zmarł w 230 r. Jego pontyfikat przypadł więc na czas, gdy chrześcijańską gminę w Rzymie rozdzierała schizma. O rządach Urbana i jego poczynaniach wobec schizmy nic jednak pewnego nie wiemy. Nieprawdopodobne są też przypisywane później Urbanowi rozporządzenia dotyczące świętych naczyń oraz autorstwo encykliki, skierowanej rzekomo do wszystkich chrześcijan. Niejasne jest ponadto, gdzie pochowano świętego papieża: przy drodze Nomentańskiej, czy też na cmentarzu Kaliksta. Nie wiemy wreszcie z pewnością, jaki był dzień jego śmierci.

Przysłowie: "Gdy deszcze w świętego Urbana, mały profit z winobrania"

Kolor: ceglasty

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus