Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Walter

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię germańskie zawierające w pierwszym członie element walt- (waltan ?rządzić, panować), a w drugim -har (hari) ? wojsko. Germańskie Walthari to typowe imię wojownika germańskiego. W Polsce imię występuje rzadko. Znamy je z legendy spopularyzowanej przez Żeromskiego "O Walgierzu Udałym i Heligundzie". Od imienia Walter pochodzi nazwisko Wolter. Pseudonimu Walter używał gen. Karol ¦wierczewski (1897-1947).


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Walter to mężczyzna zdecydowany, energiczny i silny psychicznie. Lubi rządzić, sprawować władzę nad otoczeniem, potrafi też narzucać swoją wolę innym. Pragnie poklasku i uznania innych. Walter jest spontaniczny i nie umie skrywać swoich uczuć ani myśli. Swoją bezpośredniością niekiedy rani innych. Jest nieustępliwy i uparty, kiedy coś sobie postanowi trudno zawrócić go z obranej drogi. Nie lubi zmieniać swoich decyzji.

Znaczenie imienia Walter

Patron: WALTER PIERSON, MĘCZENNIK Jest jednym z tych niemal zapomnianych żołnierzy Chrystusowych, których imiona i sylwetki zatarły się pośród licznych ofiar jednego okrutnego prześladowania. Tym razem chodzi o prześladowanie, któremu dał początek w Anglii Henryk VIII. Był skromnym bratem-laikiem u londyńskich kartuzów. Niczym się nie odznaczył i jako członek zakonu na wskroś kontemplatywnego szerokiemu światu nie był znany. Zagarnęła go fala prześladowań, których mechanizmów być może nie dostrzegał. Zginął razem z kapłanem-kartuzem, Tomaszem Greenem w dniu 10 czerwca 1537 r., a więc jako jeden z pierwszych. Na długiej liście męczenników angielskich, którą niemal rozpoczął, znaleźli się potem mężowie wybitni wiedzą, nauką czy stanowiskiem.

Kolor: złoty

Kamień: rubin

system komentarzy zapewnia Disqus