Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Edward

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia germańskiego, częste wśród królów angielskich. W pierwszym członie zawarty jest element ed- (ed, ead, aud, ot) ?por. Edgar, Edmund ?dobrobyt, posiadłość, majątek, dziedzictwo. Drugi człon stanowi element -wart (ward) ? opiekun, obrońca, stróż. Całość może znaczyć ?stróż dziedzicznej posiadłości. W dawnej Polsce imię nie było znane. Pojawia się pod wpływem angielskim. Na jego popularność wywarła też wpływ "Nowa Heloiza" Jana Jakuba Rousseau. Formy skrócone i spieszczenia to: Ed, Edi (pod wpływem obcym), Edek, Edzio. W dokumentach pojawiają się formy Edzik, Hedzik.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Edward jest człowiekiem statecznym, szczerym i prawdomównym. Potrafi łagodzić spory. Jest szlachetny, potrafi być dobrym gospodarzem. Posiada uzdolnienia muzyczne. W życiu zazwyczaj chodzi własnymi ścieżkami, jest towarzyski. Jest typem mężczyzny, którego reakcje trudno przewidzieć. Pragnie w życiu osiągnąć stabilizację. Do sukcesów dochodzi wytrwałą pracą, konsekwencją i przedsiębiorczością.

Znaczenie imienia Edward

Patron: EDWARD MĘCZENNIK Był synem króla Edgara Spokojnego. Mając lat dwanaście, wstąpił w 975 r. na tron po ojcu, do czego przyczyniła się przede wszystkim protekcja św. Dunstana. Ale spokoju nie zażył. Niesnaski, które wypełniły okres jego krótkotrwałych rządów, miały za tło sprawy sukcesyjne, jak i zbyt hojne, zdaniem wielu, darowizny jego ojca na rzecz klasztorów, co uszczupliło wpływy możnowładców. Jadąc 18 marca 979 r. z polowania, król udał się na zamek Corfe w hrabstwie Dorset, aby odwiedzić macochę i młodszego brata, którego bardzo kochał. Zanim jeszcze zsiadł z konia, napadli go i podstępnie zamordowali zbiry nie ścigani przez nikogo. Wedle powszechnej opinii nasłani byli przez macochę Elfrydę, żądną władzy dla swego syna Etelreda, który rzeczywiście objął bezzwłocznie tron. Ciało zamordowanego pochowano byle jak na miejscu, ale niebawem św. Dunstan przeniósł je uroczyście do opactwa w Shaftesbury. Grób otoczono wkrótce czcią, którą wzmógł rozgłos cudów.

Przysłowie: "Na Edwarda ? jesień twarda"

Kolor: biały

Kamień: sodalit

system komentarzy zapewnia Disqus