Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Bianka

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 2 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię żeńskie pochodzenia germańskiego występujące obok męskiego imienia Blank. Wywodzi się od przymiotnika blankus, blanchus "jasny, biały" (por. łac. Candidus, Candida). W Polsce bardzo rzadko spotykane. ¦więte, które w rozmaitych wykazach hagiograficznych pojawiają się pod tym imieniem, są niemal nie do ujęcia; w krajach romańskich występują bowiem na przemian z tymi postaciami, które w martyrologiach łacińskich oznaczone są imieniem KANDYDA, a więc wiernym odpowiednikiem albo raczej pierwowzorem romańskiego popularnego brzmienia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Blanki są bardzo bardzo pobudliwe i uczuciowe. Są wrażliwe na wszystko, co stanowi urok życia, mają wrodzony zmysł poezji, piękna, elegancji. Nie trzeba pozwalać, by jako dzieci grały rolę małych królowych. Maja mają skłonność do lenistwa, do powolnego reago­wała i odkładania wszystkiego na później. Są towarzyskie, choć nie tyle pragną uczestniczyć w życiu innych, co włączyć innych w swoje życie.

Znaczenie imienia Bianka

Patron: Blanka Kastylijska

Przysłowie: "Stara się solidna Blanka, by w miłości nie mieć manka"

Kamień:

system komentarzy zapewnia Disqus