Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Eufemia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia greckiego, od słowa euphemos (przychylny, dobrze wróżący). Eufemia oznacza: "ta, która może liczyć na pomyślne losy". Stąd pojęcie eufemizm ? wyraz, używany zastępczo w celu złagodzenia wyrażenia nazbyt dosadnego. W Polsce imię notowano już w XIII wieku. Nosiły je m.in. księżniczki piastowskie.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Eufemia to kobieta przejmująca się społeczeństwem, okazuje duże przywiązanie do rodziny. Umie wywierać wpływ na ludzi i rządzić innymi, jednak robi to bez surowości. Jest stanowcza, zdecydowana ale uprzejma. Jest to sympatyczny towarzysz, wesoły, rozmowny, o dobrych chęciach. Pragnie wszystkich dookoła uszczęśliwiać. W swych zamierzeniach cechuje ją zadziwiająca wytrwałość i z uporem trzyma się raz obranej drogi. Ma zamiłowanie do wszystkiego co poetyczne i romantyczne, zdolna jest również do miłości platonicznej.

Znaczenie imienia Eufemia

Patron: święta Eufemia

Przysłowie: "Przedmiot, który lubi Eufemia, to oczywiście organiczna chemia"

Kamień:

system komentarzy zapewnia Disqus