Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Otylia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia germańskiego, u podstaw którego stoi słowo uodal (odhil) ?ojczyzna, ojcowizna, majątek dziedziczny. W językach: angielskim, francuskim, włoskim i łacińskim imię przyjmuje formę Odylia. W źródłach polskich imię poświadczone w wieku XV w Otylija. Dziś jest to imię rzadkie i występuje w formach: Otylia, Odylia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Otylia to kobieta dobroduszna, pracowita i obowiązkowa. Nigdy nie wdaje się w żadne konflikty, nie ma też wrogów. Jej życie to pasmo sukcesów, zarówno zawodowych jak i osobistych, w pracy i w rodzinie wszystko się jej dobrze układa. Dostaje wiele wyróżnień i zdobywa wysokie zaszczyty. Jest osobą bardzo lubianą, ponieważ jest towarzyska, bezkonfliktowa i ma świetne poczucie humoru. Dom, rodzina i praca są dla niej w życiu najważniejsze. Otylia lubi życie w dostatku, jednak jest osobą oszczędną.

Znaczenie imienia Otylia

Patron: ¦WIĘTA OTYLIA która upamiętniła to imię, żyła na przełomie VII/VIII wieku. Była prawdopodobnie córką alzackiego księcia Adalryka (Eticha, Etticona) i wespół z nim założyła klasztor w Hohenburg, nazwany później (X w.) Odilienburg (Mont-Sainte-Odile). Ona też była jego pierwszą ksienią, może również założycielką klasztoru w Niedermuenster. Zmarła około roku 720. Nic ponadto pewnego o niej nie wiemy. Późny życiorys z końca X w. przesycony jest elementami legendarnymi, częściowo także zapożyczonymi z życiorysu św. Salabergi, ksieni z Laon. Życiorys ten opowiada, jak Otylia urodziła się ślepa i dlatego została przez ojca przeznaczona na zabicie; jak wśród przedziwnych okoliczności została uratowana przez zakonnice, jak zetknęła się następnie ze swoim bratem itd. Do jej grobu ściągają liczni pielgrzymi, zwłaszcza gdy rozeszła się wieść, że woda ze źródła w Odilienburgu zawiera właściwości lecznicze.

Kolor: niebieski

Kamień: szmaragd

system komentarzy zapewnia Disqus