Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Patrycja

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 4 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to łacińska forma żeńska, imienia Patrycjusz (łacińskie Patricius). Oznaczało pierwotnie osobę należącą do patrycjuszy (lub przypominającą jakąś osobę z warstwy patrycjatu). W Polsce z dawnych wieków brak potwierdzeń. W ostatnich latach obserwujemy wzrost popularności tego imienia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Patrycja to kobieta hojnie obdarzona przez życie przywilejami. Jest to typowa matrona polska, kocha swoją rodzinę, dom i dzieci. Dużo czasu poświęca sprawom społecznym i patriotycznym. Swoje dzieci wychowuje na dobrych obywateli, kochających ojczyznę. Jest subtelna, zasadna i konserwatywna. Patrycja to osoba uparta, która potrafi bronić swojego zdania. Lojalna w stosunku do przełożonych. Ceni bardzo samodzielność. Jest wykształcona, dobrze sytuowana, dlatego też staje się kobietą niezależną.

Znaczenie imienia Patrycja

Patron: PATRYCJA, MĘCZENNICA Z NIKOMEDII Breviarium syryjskie jest jedynym dokumentem, z którego możemy zaczerpnąć wiadomości o tej świętej. Ponieważ jest to zapis kalendarzowy, możemy się tylko dowiedzieć tyle, że była żoną kapłana Macedoniusza, a matką Modesty. Razem też z nimi poniosła śmierć za wiarę. Ale kiedy i w jaki sposób to nastąpiło, nie wiemy. Znamy jedynie datę dzienną, wiernie przez inne martyrologia za Breviarium powtórzoną: 13 marca.

Przysłowie: "Jeśli dokonam ekshibicji ? To wyłącznie dla Patrycji"

Kolor: granatowy

Kamień: hematyt

system komentarzy zapewnia Disqus