Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Sabina

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to żeńskie imię wywodzące się od pierwotnego cognomen utworzonego od nazwy etnicznej Sabinów. Sabina używane jest w Polsce do dziś. Formą spieszczoną Sabcia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Sabina to kobieta piękna, subtelna, wykształcona i inteligentna. Jest bardzo wrażliwa, często i chętnie pomaga innym. Jest ambitna i nieprzystępna. Lubi zmieniać towarzystwo i przyjaciół. Nie zawsze posiada szczęśliwą rodzinę, może przeżywać rozczarowania w miłości. Sabina bardzo ceni luksus. Marzy o pięknym, ekstrawaganckim domu i drogim samochodzie.

Znaczenie imienia Sabina

Patron: SABINA Z AVILI, MĘCZENNICA Miała być siostrą Wincentego i Chrestyny. Całe to rodzeństwo miało paść ofiarą prześladowań. Miejscem męczeństwa była podobno Avila w Starej Kastylii. Niestety, nic ponadto o tej męczennicy nie można powiedzieć. Sabinę i rodzeństwo wspomina się 27 października.

Przysłowie: "Drogą do szczęścia zmierza Sabina ? Wielu z nią trafi po koleinach"

Kolor: różowy

Kamień: labradoryt

system komentarzy zapewnia Disqus