Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Zofia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 3 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia greckiego. W funkcji imienia własnego występuje tu rzeczownik pospolity sophia ?mądrość. Na gruncie chrześcijańskim imię zawiera aluzję do mądrości Boga. W Polsce imię jest znane od czasów średniowiecznych. Jest to popularne imię kobiece w Polsce. Dostało się do nas chyba z łaciny poprzez niemiecki. Formy spieszczone to Zośka, Zosia, Zosieńka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Zofia to kobieta mądra, rozsądna, pracowita i uczciwa. Udaje się jej osiągnąć wysokie zaszczyty. Jest osobą bardzo subtelną, przez co zyskuje życzliwość otoczenia. Często swoje prywatne życie poświęca dla realizacji celów społecznych. Jest dobrą matką i dobrą patriotką. Zofia jest kobietą godną szacunku i może być wzorem do naśladowania dla innych.

Znaczenie imienia Zofia

Patron: ZOFIA, MĘCZENNICA RZYMSKA Jedyne, co o niej wiemy to to, że pochowana została na cmentarzu przy Via Latina. Przypuszczalnie należała do grupy męczenników, chrześcijan z prowincji rzymskiej, których sprowadzono na proces do stolicy i egzekucję. Prawdopodobnie Zofia podzieliła ich los. Nie wiadomo, skąd pochodzi jej domniemany dzień śmierci ? 15 maja, ale w tym dniu wspominano ją zawsze. Myli się ją często ze świętą matroną ? matką trzech córek.

Przysłowie: "¦więta Zofia ciepło rozwija"

Kolor: czarny

Kamień: hematy

system komentarzy zapewnia Disqus