Rodzaj: imię męskie
Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]
Pochodzenie:
Imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza "należący do rodu Juliuszów". W Polsce imię poświadczone od XIII w., ale częściej występuje dopiero w XIX w. Nosił je m. in. znany poeta romantyczny ? Juliusz Słowacki (1809-1849). Formą spieszczoną tego imienia jest Julek oraz rzadziej Jul.
Znaczenie i charakterystyka imienia:
Juliusz jest lekkoduchem, niestałym w swoich postanowieniach. Często zmienia kobiety, niezbyt chętnie zakłada rodzinę, jeśli jednak już ma żonę jest wiernym mężem. Kocha dzieci i dba, aby były wykształcone. Miły, towarzyski, muzykalny, ma znakomity humor. Stara się być człowiekiem sprawiedliwym i kulturalnym. Bierze na siebie sporo obowiązków, z których potem bardzo trudno mu się wywiązać, przez co ma problemy. Ludzie mają go za człowieka, który nie dotrzymuje danego słowa.
Patron: ULIUSZ I, PAPIEŻ Na tron Piotrowy wstąpił 6 lutego 337 r. Wkrótce potem zabrał głos w związku z niepokojami, jakie powstały na Wschodzie wokół św. Atanazego. Euzebianie domagali się, aby zatwierdził depozycję Atanazego oraz uchwały synodu w Tyrze (335). W tej sytuacji Juliusz zwołał do Rzymu synod, który miał uśmierzyć spory. Tymczasem Atanazego znów wygnano z Aleksandrii (339). Synod, który odbył się w Rzymie na jesieni 340 lub na wiosnę 341 roku, zadeklarował niewinność Atanazego, a papież wysłał do biskupów Wschodu list, wyrzucający im nieobecność na synodzie. W 343 r. odbył się z kolei synod w Sardyce, na którym papież reprezentowany był przez dwóch kapłanów i jednego diakona. Potwierdził następnie uchwały tego synodu, podkreślając dobitnie wagę swego autorytetu. Nieco później (346) zwrócił się jeszcze do kleru aleksandryjskiego, wyrażając radość z powrotu Atanazego. Doczekał się jeszcze tego, iż dwaj przywódcy stronnictwa euzebiańskiego, Ursacjusz i Walens napisali doń list, wyrażając swe poddanie. Juliusz zmarł 12 kwietnia 352 r.
Kolor: kremowy
Kamień: Kryształ górski
|