Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Leopold

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to dwuczłonowe imię germańskie, złożone z członów leut- (lud, naród, plemię) i -bald (odważny). Było to częste imię dynastyczne w Niemczech i Belgii. W Polsce imię poświadczone od r. 1265 w formach : Lupold (1265), Lupuld (1273), Leupold (1339), Lipold (1306), Leupuld (1369), Lipołt (1444) i jako nazwisko Libelt (1459).


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Leopold to mężczyzna o nowoczesnych poglądach politycznych, lojalny wobec władzy i nietolerancyjny w stosunku do innych ludzi. Ma talent do kierowania, ale często nie potrafi tego wykorzystać. Jako mąż Leopold jest przeciętny, jako ojciec poprawny, jednak nie dba o rodzinne ciepło. Często traci więź z rodziną. Leopold jest cennym doradcą.

Znaczenie imienia Leopold

Patron: LEOPOLD III, MARGRABIA AUSTRII Urodził się około r. 1073 w Gars jako syn Leopolda II Babenberga. Duży wpływ na jego wychowanie wywarł św. Altman, biskup Passawy. W sporze o inwestyturę stanął po stronie papieża i stąd to zasłużył sobie na tytuł filius sancti Petri. W 1105 r. opowiedział się jednak za Henrykiem V i wkrótce potem pojął za żonę jego siostrę Agnieszkę, wdowę po Fryderyku Hohenstaufie, księciu Szwabii. Miał z nią osiemnaścioro dzieci, w tym Konrada, arcybiskuba salzburskiego oraz Ottona, biskupa Freisingen, autora cennej kroniki. Niemniej dla Kościoła i kultury zasłużył się sam Leopold, któremu lud nadał przydomek Pobożnego. I tak w 1110 r. podporządkował fundację w Melk papieżowi. W swej rezydencji w Klosterneuburgu ufundował kościół i sprowadził doń kanoników regularnych; w tym też kościele został po swej śmierci pochowany. Ufundował ponadto opactwa w Heiligenkreuz (cystersom) oraz w Mariazell (Klein-Mariazell ? benedyktynom). Kandydatury na tron cesarski nie przyjął (1125), położył natomiast podwaliny pod dalszy rozwój znaczenia Austrii i umocnił w niej katolicyzm szerokich rzesz. Zmarł w czasie polowania 15 listopada 1136 roku.

Kolor: czerwony

Kamień: jaspis

system komentarzy zapewnia Disqus