Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Lucjan

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia łacińskiego utworzone od imienia Lucius. W Polsce imię znane od średniowiecza w formach: Łucyjan, Lucyjan (1242) i Łuczan (1466). Nazwiska pochodzące od tego imienia to: Łucyjanowski, Lucyjanowski, Łuczanowski, Łucjanek, Lucek itp.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Lucjan to mężczyzna stateczny, solidny, dokładny i sprawiedliwy. Wszystko szczegółowo analizuje, a następnie wyniki tej analizy realizuje z ogromną konsekwencją. Jest konserwatystą, nie lubi dużych i ciągłych zmian. Swoich ideałów broni aż do końca. Ma szacunek do tradycji i patriotyzmu. Lucjan jest wspaniałym mężem i ojcem, sprawdza się też w roli gospodarza. Jest stale zajęty, ponieważ troszczy się o to, aby jego rodzinie żyło się dobrze.

Znaczenie imienia Lucjan

Patron: LUCJAN I MARCJAN, MĘCZENNICY Z NIKOMEDII W martyrologium wymieniani są pod dniem 26 października. Ponieśli tam śmierć przez spalenie w czasie prześladowania Decjusza, a więc w r. 250 lub 251. Pierwotna relacja o ich męczeństwie spisana została w języku greckim, ale się nie zachowała. Posiadamy natomiast tłumaczenia łacińskie i syryjskie, które przyozdobione są wątkami legendarnymi, nie pozbawionymi jednak wiarygodności. Relikwie Lucjana i Marcjana przeniesione zostały w bliżej nieokreślonym czasie do Vich w Hiszpanii.

Kolor: piaskowy

Kamień: opal

system komentarzy zapewnia Disqus