Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Mariusz

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 8 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia łacińskiego. Tak samo jak imię Marian bywa uważane jako pochodne imienia Maria. W Polsce występuje już w 1221 r. Większe rozpowszechnienie tego imienia następuje w XX wieku.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mariusz to mężczyzna wykształcony, chętnie bierze na siebie duże odpowiedzialności i służy sprawom publicznym. Jest osobą dobroduszną, potrafi dawać rady innym. Pracowity, zaradny, bardzo ceni sobie spokój. Podróżuje wyłącznie z konieczności, podróże przynoszą mu sławę oraz majątek. Dużo czasu poświęca rodzinie, dzięki czemu jest dobrym mężem i ojcem, dobrze wychowującym dzieci.

Znaczenie imienia Mariusz

Patron: MARIUSZ I MARTA, MĘCZENNICY PERSCY Wspominani są zarówno jako małżeństwo lub razem ze swymi dziećmi Ardifaksem i Abakukiem. W tej zresztą materii, podobnie jak w podawanej dacie dziennej ich męczeństwa, panuje w martyrologiach niemałe zamieszanie (15, 16, 19, 20 stycznia itd.). Najłatwiej przyjąć datę 19 stycznia, zapis wydaje się bowiem najbardziej pierwotny. Zostali umęczeni w czasie prześladowania dioklecjańskiego. Miało się ono dokonać przy Via Cornelia pod Rzymem, dokąd przywędrowali z Persji, aby odwiedzić groby apostołów.

Przysłowie: "Mariusz nawet nie spojrzy na Zosię, bo ma ją głęboko w? nosie"

Kolor: czerwony

Kamień: rubin

system komentarzy zapewnia Disqus