Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Mirosław

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 11 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to dwuczłonowe imię słowiańskie, zawierające w pierwszym członie rzeczownik mir ?pokój, a w drugim element -sław. Człony tego imienia mogły ulec odwróceniu, przez co powstało imię Sławomir. W dokumentach imię Mirosław poświadczone jest od 1212 roku w formach: Mirosław, Mirek, Miron, Mirosz, Miroszek, Mrosław. Od imienia tego pochodzą nazwiska: Mierosławski, Mirecki, Markowski, Mirosławski, Miroszewski, Miroszowski. W kalendarzu imion słowiańskich umieszczone zostało pod datą 26 lutego.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mirosław to mężczyzna twardy, zdecydowany i prostolinijnym. Po młodzieńczych wyskokach stabilizuje swoje życie, stając się dobrą głową rodziny, wiernym mężem i wspaniałym ojcem. Dba o dom, ma szacunek do tradycji oraz do rodziców. Mirosław jest dobrze sytuowany. Może być mundurowym, jest lojalny wobec władz i jest dobrym patriotą. Uznaje zasady wiary. Nie cierpi plotek, kłamstwa i oszustwa.

Znaczenie imienia Mirosław

Kolor: grafitowy

Kamień: hematyt

system komentarzy zapewnia Disqus