Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Sebastian

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 9 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię wywodzące się z języka łacińskiego. Na gruncie łacińskim było to cognomen, utworzone od greckiego słowa sebastos ?święty, znakomity, przy pomocy sufiksu -ianus. Nosił to imię znany kompozytor Jan Sebastian Bach (1685-1750). W Polsce imię jest znane i do dziś używane. Formami spieszczonymi są: Sobek, Sobuś; mogą być także one spieszczeniem rodzimego imienia Sobiesław. Od imienia Sebastian pochodzą nazwiska: Sobek, Sobkiewicz, Sobecki, Sobański, Sobczak, Sobczański, Sobczyński itp.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Sebastian to człowiek dobry, łagodny, kulturalny i subtelny. Szanuje tradycję, mimo tego, że jest mężczyzną nowoczesnym. Jest rzeczowy, zasadny. Czasami wpada w depresję, wtedy lekarstwem dla niego okazuje się praca, która pozwala mu się pozbierać i wyjść z dołka psychicznego. Sebastian kocha żonę, ma szacunek do rodziców, a dzieci wychowuje na patriotów kochających swój ojczysty kraj. Jest miłośnikiem podróży.

Znaczenie imienia Sebastian

Patron: SEBASTIAN, MĘCZENNIK RZYMSKI Sebastian był oficerem gwardii cesarskiej. Na rozkaz Dioklecjana przeszyto go strzałami. Sądząc, że śmierć jest już nieunikniona, pozostawiono go jego losowi. Tymczasem chrześcijańska wdowa, Irena, zaczęła go pielęgnować i Sebastian odzyskał siły. Z tą samą co przedtem odwagą wyznawał teraz swą wiarę. Wówczas Dioklecjan kazał zabić go pałkami. Ciało męczennika wrzucono do Cloaca Maxima, skąd wydobyła je jakaś Lucyna i pochowała. Tyle dowiadujemy się z legendy, która powstała w V stuleciu. Wspomina się go w dniu 20 stycznia.

Przysłowie: "Jeśli dzień chmurny w Sebastian święty, powietrzem będzie taki rok przejęty"

Kolor: malinowy

Kamień: rubin

system komentarzy zapewnia Disqus