Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Szymon

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 4 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię biblijne pochodzenia hebrajskiego występujące w dwóch formach: Symeon (hebr. Shime?ón) i Szymon (hebr. Shim?ón). Znaczy to tyle, co "Bóg wysłuchał". Forma Simon, S?mon powstała w epoce hellenizmu, kiedy identyfikowała się z greckim imieniem Simon, będącym w użyciu również w Rzymie. Znaczenie gr. Simon to "człowiek płaskonosy". Forma Simon upowszechniła się w chrześcijaństwie zachodnim, Symeon zaś w chrześcijaństwie wschodnim. W Polsce imię znane jest od średniowiecza i używane do dziś. Formy spieszczone to Szymek, Szymuś, Szymcio. Od tego imienia pochodzą nazwiska: Szymik, Szymanowicz, Szymanowski, Szymański, Szymek, Szymkiewicz, Szymkowski, Szymkowiak, Szymankiewicz, Siemaszko, Siemion, Szymaszko, Szymczak, Szymczukiewicz, oraz nazwa miejscowa: Szymanów.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Szymon to człowiek prostolinijny, sprawiedliwy i lubiący prawdę. Jest aktywny społecznie, wrażliwy na sytuacje innych ludzi, jest altruistą. Jest osobą tajemniczą i bardzo ceni swoją prywatność. Ma stałe przekonania. Szymon to mężczyzna pogodny, potrafi traktować niektóre sytuacje z humorem. Uwielbia przyrodę i dużo czasu spędza wraz z rodziną na łonie natury. Lubi książki i teatr.

Znaczenie imienia Szymon

Patron: SZYMON, APOSTOŁ Spośród Dwunastu Apostołów jest postacią najmniej znaną. Przypuszcza się, że Szymon zanim gorącym sercem przylgnął do Chrystusa, był już religijnym entuzjastą, a może nawet należał do grupy tzw. zelotów żydowskich. Szymona Zeloty nie spotykamy na tzw. soborze jerozolimskim, ale nie znaczy to jeszcze, że już wówczas nie żył. Nic zresztą o jego późniejszych losach nie wiemy. Może apostołował w diasporze żydowskiej. Według późnych legend pracować miał w rozmaitych krajach (nawet w W. Brytanii), najprawdopodobniej jednak w Babilonii i Persji. Wspomina się go w dniu 28 października.

Przysłowie: "Kiepski rok zapowiada, gdy na Szymona nie pada"

Kolor: biały

Kamień: perła

system komentarzy zapewnia Disqus