Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Wiktor

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, pierwotnie cognomen, w którego funkcji użyty był rzeczownik pospolity victor, ris ? zwycięzca (np. Marius Victor). Imię Wiktor pojawia się w Polsce prawdopodobnie pod wpływem włoskim w XVI w. wraz z formą pochodną Wiktoryn. Dziś imię Wiktor jest również znane i używane. Od imienia tego pochodzą nazwiska: Wiktor, Wiktorczyk, Wiktorowski oraz nazwy miejscowości: Wiktorówki, Wiktorowo, Wiktorów.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Wiktor ma konserwatywne przekonania, jest towarzyski, chętnie pomaga innym i udziela rad. Bardzo oddany bliskim i znajomym, ceni przyjaźń i towarzystwo. Lubi podróże. Jest to człowiek szczery, sprawiedliwy i mówiący prawdy. Czasami jest przekorny i lubi przekomarzać się z innymi. Szlachetny jako mąż i wzorowy jako ojciec. Kocha swoich rodziców i tradycję.

Znaczenie imienia Wiktor

Patron: WIKTOR I, PAPIEŻ Nie wiadomo, kiedy i gdzie się urodził. Pochodzenie również nie jest pewne. Jedne źródła podają, że był Afrykańczykiem, inne, że pochodził z Italii. Wspomina się o jego pisarskiej działalności, lecz nie zachował się na to żaden dokument. Nie wiemy też dokładnie, jaką śmiercią zakończył życie w r. 198, prawdopodobnie zginął śmiercią męczeńską. Wspominany jest w dniu 28 lipca.

Kolor: złoty

Kamień: diament

system komentarzy zapewnia Disqus