Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

BARAN - znak zodiaku: charakterystykaBARAN 21.III - 19.IV

Opis:

Ludzie z tego znaku nie lubią się nikomu podporządkowywać, mają skłonność do przejmowania dowództwa: lubią dominować i narzucać innym swoją wolę. Żywiołem Barana jest walka, a planetą Mars ? bojowe i szybkie w działaniu Barany uwielbiają ryzyko i odcinają się od tchórzostwa, niepewności i niedomówień. Nie umieją słuchać i ciężko jest im stanąć po stronie ludzi, którzy mają inne zdanie niż oni. Barany są zazwyczaj zadowolenie z siebie, czasami narcystyczne i pozbawione wyobraźni, a co za tym idzie - nie widzą swoich wad. Bywają kłótliwe i uparte, łatwo się obrażają na innych, a skumulowana energia wewnętrzna z czasem przeradza się w agresję. Nie lubią oszczędzać, a ich szczodrość wobec przyjaciół bywa wręcz zadziwiająca. Baran żyje teraźniejszością, nie znosi czekać, jest bardzo niecierpliwy i nerwowy. Jest także zdobywcą: w szkole, pracy, ale przede wszystkim w miłości. Baran nie nadaje się na wzdychającego cierpliwie amanta - zawsze bierze to co chce, nie czekając na samoistne rozwiązanie sprawy. Baran ma najmniej oporów wewnętrznych, zahamowań i kompleksów ze wszystkich znaków. Brak wyobraźni pozwala mu w życiu iść naprzód, często bez zastanawiania się nad potencjalnymi konsekwencjami czynów. Młode Barany są rządne przygód, ambitne, impulsywne, entuzjastyczne i pełne energii - z zadowoleniem przyjmują wyzwania i kierują swoim przeznaczeniem. Są jednak bardzo niecierpliwe, co często stwarza problemy. Baran jest pionierem zarówno w myśleniu jak i w działaniu. Jest bardzo otwarty na nowe pomysły i kocha wolność.Przywódcze Barany prą do celu w którego osiągnięciu nie cofną się przed staranowaniem przeszkód ? w miłości eliminują rywali do serca wybranej osoby, w pracy korzystają ze swojej władzy niszcząc osoby na niższych szczeblach kariery.

Związki:

Osoby z tego znaku muszą uważać na lekkomyślnie zawierane związki ? te, przez ich nadmierne łaknienie erotycznych doznań i skłonność do zdrad mogą się szybko skończyć burzliwymi rozstaniami. Dlatego też Barany przed założeniem rodziny powinny się wyszaleć. O dziwo. mężowie i żony z tego znaku nie są partnerami, z którymi nie należy walczyć. bo zawsze kończy się to porażką ? w związkach bywają bowiem zadziwiająco ugodowe, a kiedy na świecie pojawią się dzieci Barana - ten staje się człowiekiem całkowicie poświęconym bliskim i spełnionym. Podobnie jak w domu, tak i w osobistych relacjach z przyjaciółmi Barany są szczere, bezpośrednie, oddane i uczynne.

Praca:

Bystre i impulsywne Barany spełniają się w zawodach wymagających ambicji i uporu.

Najlepsze zawody: Byki są doskonałymi sportowcami, lekarzami, odkrywcami, managerami czy biznesmenami.

Przyjazne znaki: Lew, Strzelec, Bliźnięta, Wodnik.

Żywioł: Ogień.

Planeta: Mars.

Kamienie: bursztyn, diament, jaspis, koral, granat, ametyst, kryształ górski.

BARAN - DIETA WG. ZNAKU ZODIAKU!